Budování domovů pro seniory z pohledu provozovatele/ONLINE

Chcete vytvořit harmonický domov pro seniory? Kurz o základních principech a zkušenostech s výstavbou. Návod pro všechny potencionální investory. 

Termíny

17.2. 2021

O kurzu

  • Jaká jsou základní východiska pro budování domovů pro seniory?
  • Jak nastavit spolupráci zadavatele a projektantů při zpracování projektové dokumentace?
  • Jak komunikovat s realizační firmou a příslušnými dotčenými úřady?
  • Jaké jsou hlavní zásady pro vytvoření příjemného a útulného prostředí domova ? ... zpracování podkladů pro vybavení interiéru.
  • Jak projekt financovat?

Tato a další užitečná doporučení se dozvíte na našem kurzu.

Krátce o lektorovi:

Dan Žárský studoval průmyslový design na SjF VŠT Košice spolupracující s fakultou architektury VUT Brno. Tomuto oboru se věnoval šestnáct let. Poté působil jedenáct let jako památkář. Od roku 2005 pracuje jako ředitel Diakonie ČCE – střediska Vsetín, se dvěma sty zaměstnanci, které aktuálně poskytuje dvanáct sociálních a zdravotních služeb. Během deseti let se týmu Diakonie Vsetín podařilo vybudovat tři domovy pro seniory. Autor procestoval řadu evropských zemí, ale také USA, kde studoval provozování sociálních služeb, zvláště domovů pro seniory.

Účastníci kurzu obdrží jako dárek praktickou příručku pro zadavatele publikaci "Jako doma". 

Pro koho je kurz určený

Rozsah kurzu

4 hodiny

Místo konání

Kurz proběhne formou online pomocí programu ZOOM.
Přihlášeným účastníkům budou instrukce k přihlášení zaslány emailem.

Akreditace

ne

Lektor/ka

Ing. Dan Žárský

Doporučený počet účastníků

15

Cena

1600,- Kč

Manažer/ka kurzu

Lenka Konečná, DiS.

Telefon: 731630178

E-mail: vidia@diakonievsetin.cz

Čas konání

V čase od 9:00 do 12:45h. Prezence účastníků online kurzu od 8:45h. 

Reference od účastníků

Reference z publikace "Jako doma": 

...Dovolte, abych se hluboce poklonil za vykonanou práci v činnosti nejen sociální a paliativní péče celkově, ale především za vytvoření naprosto originálního, útulného a důstojného prostředí pro Vaše klienty v zařízení Jabloňová a Harmonie, které jsem měl možnost si prohlédnout. Interiérové vybavení dobovým nábytkem Vašich klientů je pro ně přirozené a cítí se v něm určitě lépe, než v interiérech moderních. Nehledě k ekonomické náročnosti pořízení. V Harmonii jsem rovněž ocenil architektonické a technické řešení možnosti vstupu klientů na terasu, a tím umožnění bezproblémového kontaktu s venkovním prostředím. Za svoji 27 let dlouhou spolupráci a zkušenosti se zařízeními sociální péče jsem navštívil stovky podobných zařízení v celé republice a mohu Vás ujistit, že výsledky Vaší práce jsou ojedinělé a hodné následování…
Ivan Babinec, ředitel společnosti, jednatel UNTRACO v.o.s.