JAK SNÍŽIT MÍRU ÚZKOSTI

TIPY JAK PRACOVAT S DĚTMI, JEJICH STRACHEM I SAMI SE SEBOU, JAK ZVLÁDNOUT CHVÍLE PANIKY

Vnímáme zodpovědnost za to, aby děti ve škole prospívaly, měly dostatek vědomostí a mohly absolvovat navazující ročníky. Zároveň žijeme v době uzavřených škol, situace je nepřehledná, trvá dlouho, víme, že je hodně zameškáno a rozdíly ve znalostech mezi dětmi jsou více propastné. Děti cítí větší míru tlaku, osamění, obav, ale cítíme je také my, dospělí.

Rozumíme také tomu, že máme důležitou roli v podpoře duševního zdraví dětí, jsme jedni z mála dospělých, se kterými jsou děti v posledních měsících v kontaktu. Máme reálná i nereálná očekávání pro dobu lockdownu i pro dobu návratu do škol. Kolik se toho dá zvládnout za poslední čtvrtletí? Co lze zvládnout na straně kantora, kolik můžou unést rodiče, co může reálně zvládnout dítě? Chceme-li s dětmi pracovat efektivně, potřebujeme zvládnout své i jejich obavy.

O kurzu

Webinář hledá odpovědi na aktuální otázky:

  • Co s tím, když naše síly nejsou tam, kde bývaly? Co si počít se strachem? Když cítíme zodpovědnost, ale také třeba bezmoc?
  • Co se děje v našem těle, když cítíme strach? Můžeme úzkostem předcházet? Co nám pomůže úzkost zvládnout? Užitečná doporučení. Podpůrné, ozkoušené, zvládnutelné techniky.
  • Co můžeme dělat v našem pracovním týmu/ ve své třídě, abychom snižovali míru úzkosti?
  • Co mám dělat, pokud dítě hyperventiluje, jde do paniky? Jak můžu dítěti pomoct situaci zvládnout?
  • Co si mám počít s vlastní úzkostí, s pocitem, že to není možné zvládnout? Když se netěším do práce? Kde je přirozená míra obav? Kdy bych měl/a zpozornět?

 

Pro koho je kurz určený

Rozsah kurzu

2 hodiny

Místo konání

Vzdělávací institut VIDIA Vsetín
Kurz proběhne formou online pomocí programu ZOOM.
Přihlášeným účastníkům budou instrukce k přihlášení zaslány emailem.

Akreditace

ne

Lektor/ka

Kristýna Farkašová

Doporučený počet účastníků

50

Cena

dle dohody

Manažer/ka kurzu

Lenka Konečná, DiS.

Telefon: 731630178

E-mail: vidia@diakonievsetin.cz